Zatím co v Evropě je nyní v módě noční dálkové spoje (EN – Euro Night) rušit, ruský dopravce RŽD jde opačným směrem: od 17. prosince uvede do provozu noční spoj mezi Moskvou a Berlínem.


Prozatím je známo, že spoje budou vyjíždět z Moskvy vždy v sobotu a v neděli, s návratem z Berlína v neděli a pondělí, při čemž celou trasu mezi oběma velkoměsty urazí za necelých 19 hodin. Pro danou trasu využije ruský dopravce zcela nové jednotky španělského výrobce Talgo, konkrétně Talgo 9.
Jednotka Talgo 9 v provedení pro RŽD má podvozkové skupiny uspořádány pro automatickou změnu rozchodu. Funkčnost tohoto řešení je nejlépe viditelná na videu:

Díky takto řešenému podvozku odpadá nutnost změny rozchodu podvozkových skupin mechanicky, tak, jak lze vidět na dalším videu:

Jednotky Talgo 9 dosahují maximální rychlosti 240 km/h, v řazení najdeme lůžkové vozy, vozy 1. třídy, restaurační vůz, vozy 2. třídy a vozy technického zázemí posádky:
night-train-structure
Pokusil jsem si objednat jízdenku do 1. vozové třídy, ale zatím mi od RŽD nepřišla odpověď, takže jakmile cenová nabídka dorazí, dodatečně ji zařadím do článku.


aktualizace: přidán snímek obrazovky s cenovým rozpětím za cestu z Moskvy do Berlína, dne 18. prosince:
rzd-prices


Nový spoj bude zastavovat v Smolensku, Orše, Minsku, Brestu, Terespolu, Varsavě, Poznani, Rzepině a Frankfurtu nad Odrou.

Leave a Reply