Přehlednější, efektivnější, šetrnější a hlavně rychlejší správa dat o letových náležitostech – to je řešení společnosti EasyJet.


Do této doby se na palubách letadel britské společnosti EasyJet nacházelo 25kg papíru v podobě manuálů, kontrolních listů, formulářů předletové přípravy a dalších jiných. Je snadné si spočítat, že při součtu všech strojů se jednalo o neuvěřitlené množství dokladů a dokumentů: 4975 kg. Pokud si uvědomíme nutnost archivace některých dokumentů, pak nakládání s přírodními zdroji rozhodně není příliš efektivní – co se letecké dopravy týká.
Proto lze krok EasyJetu považovat za mimořádně pozitivní. Okamžitá správa dat na firemních cloudových úložištích, okamžitý přehled o zásadních údajích, možnost velmi rychlé komunikace mezi dispečinkem společnosti a piloty – to jsou jedny ze základních benefitů tohoto řešení.
K tomuto účelu zvolil dopravce EasyJet výrobek společnosti Panasonic, a to konrétně tablet Panasonic FZ-G1, s předisntalovaným operačním systémem Windows 8 Pro 64-bit, a s řešením správy elektronických dokumentů Digital Paper od Sony.

1 Komentář

Leave a Reply