Letecká společnost Etihad Airways pokračuje v rozšiřování spolupráce s evropskými dopravci a dohodla se na code-share spolupráci se SAS. Tato spolupráce poskytne zákazníkům obou společností rozšířené možnosti cestování mezi Skandinávií a Spojenými Arabskými Emiráty.


Dohoda, která podléhá schválení příslušných regulačních úřadů, by měla posílit pozici obou dopravců v řadě klíčových evropských měst. Pro Etihad bude tato dohoda znamenat zlepšení spojení zejména do Stockholmu, Osla a Kodaně, stejně jako rozšíření sítě destinací na celou řadu důležitých vedlejších měst po celé Skandinávii. Podle dohody bude SK kód používán na linkách Etihadu mezi Abu Dhabi a Bruselem, Düsseldorfem, Frankfurtem, Římem, Milánem, Curychem, Ženevou a Londýnem Heathrow.
Naopak, Etihad Airways bude svůj kód EY používat na linkách provozovaných SAS z těchto evropských destinací (kromě Bruselu) do svých center v Kodani, Oslu a Stockholmu.  EY kód se bude rovněž objevovat na linkách z Kodaně do Billundu a Ålesundu, z Osla do Alesundu, Kristiansandu, Trondheimu a Stavangeru a ze Stockholmu do Umea, Sundsvallu  a Östersundu.
Prodeje v rámci codesharové spolupráce budou zahájeny v pondělí 8. prosince 2014 pro cesty počínající od 29. ledna 2015. Obě společnosti budou také rozvíjet spolupráci na poli věrnostních programů, Etihad Airways Etihad Guest a SAS EuroBonus. SAS je pro Etihad Airways 47. nejvýznamnější leteckou společností na světě a 22. v Evropě. Pro SAS, Etihad je 23. nejvýznamnějším codesharovým partnerem a třetí nejsilnější na Blízkém východě.

Leave a Reply