Snem asi každého fotografa kolejové dopravní techniky je dostat se k záběru, kde bude moci zachytit kontrast vývoje generací jednotlivých strojů.


Ve Velké Británii k tomu měli diváci i široká veřejnost dne 23. dubna, kdy se v železniční stanici města York sešly všechny 4 generace souprav VRT, které kdy na železniční síti v UK jezdily: Flying Scotsman, legendární souprava, jež byla vedena parní lokomotivou LNER Class A3 4472 , souprava Intercity 125 v podání DMU Class 43 s řazenými vozy Mark III . K těmto dvěma historicky cenným soupravám se přidala EMU Intercity 225 v podání řídícího vozu Class 91 a řazenými osobními vozy řady Mark IV a hvězdnou čtveřici doplnil benjamínek v podání EDMU Class 800 , což je odvozenina modelu Hitachi A-Train pro britskou železniční síť ECML (East Coast Main Line) – vysokorychlostní souprava, která by měla nahradit předchozí jmenovanou Intercity 225.
V Yorku se toho dne sešly stovky diváků, kteří měli jedinečnou možnost vidět na vlastní oči kontrast oněch čtyř generací, seřazených vedle sebe na jednom místě. Nostalgie “párovek” se zde velmi decentně a nenuceně mísila s moderním dizajnem VRT jednotky A-Train, mezi něž se jako memento minulosti vklínili obě legendární soupravy prvních “skutečných” VRT, které kdy na ostrovní železniční síti jezdily.
A co se nedá popsat slovy, dokáže vyjádřit obrazový záznam.


 

 

Leave a Reply