Na serveru Youtube bylo včera zveřejněno video, které ukazuje dopravní nehodu nákladního vlaku, osobního vlaku a kamionu. Jakkoliv se nevěnujeme zveřejňování zpráv z kategorie “černá kronika”, toto video přesto sdílíme.


Myslím si totiž, že je zcela v pořádku připomenout všem řidičům pojem “opatrnosti není nikdy dost” – zejména v době, kdy se blíží zimní období.[gap]
[gap] Nehoda se stala pár set metrů od železniční stanice Kondratovka – Sibirskaya, na nechráněném železničním přejezdu, který je zabezpečen výstražným zabezpečovacím zařízením.
Řidič kamionu, který dojížděl k přejezdu, se snažil před železničním přejezdem dobrzdit (na videu je možné pozorovat několikeré “zhoupnutí” přední části vozu), což se mu nepodařilo. A je pravděpodobné, že by řidič kamionu nehodu přežil – nebýt toho, že jej během několika sekund po první kolizi s nákladním vlakem “smetl” protijedoucí osobní vlak. 24-čtyř letý řidič kamionu nehodu nepřežil, lokomotiva v čele osobního vlaku následkem nárazu vykolejila a zapříčinila vykolejení několika vozů nákladního vlaku.
Buďte na silnicích pozorní – nikdy nevíte, co se může stát.

Leave a Reply