Mezinárodní letiště Johna Lennona v Manchesteru (MAN) přožívá momentálně zlaté časy – letecká společnost Emirates přidala další Airbus A380 na spoje mezi Dubají a Manchesterem s tím, že příští rok zvýší tento počet na tři stroje. A zvýšené aktivity lze pozorovat i u dalších dopravců.


Tak  například Singapore Airlines oznámily novou linku mezi San Franciskem (SFO) a Manchesterem od října tohoto roku a následovat je budou Virgin Atlantic se svým přímým spojením do Houstonu (IAH); charterový dopravce Thomson Airwais se chystá rozlétat linky mezi Manchesterem a oblíbenými destinacemi Phuket, Mauricius a indickým Goa. Od června tohoto roku je taktéž možné využít přímého spojení mezi Manchesterem a Pekingem s Hainan Airlines, či Hong Kongem s Cathay Pacific…
Prostě a jednoduše, letišti v Manchesteru se daří, podle zveřejněných statistik se počet mezinárodních zvyšuje – v červnu se konkrétně jednalo o nárůst 13.56%.
Do České Republiky – konkrétně do Prahy – se z Manchesteru dostaneme také, díky nízkonákladovým dopravcům JET2 a easyJet, při čemž easyJet nabízí lety na denní bázi, zatím co Jet2 v současné době nabízí 4 spoje týdně.

Leave a Reply