Technická závada na podvozku letadla Boeing B737-800 dopravce Ryanair na letu FR5542 z Liverpoolu do Dublinu, k níž došlo v neděli 9.4. v 1730 BST (1830 CET) během přistávacího manévru, zapříčinila přerušení provozu na ranveji 28L-10R. Incident se obešel bez zranění i bez ztrát na lidských životech.

Prozatím není známa žádná informace, díky níž by bylo možné upřesnit, z jakého důvodu k závadě došlo. Ranvej 28L-10R byly uzavřeny pro provoz až do pondělního rána, odlety a přílety byly dočasně převedeny na severní, nevyužívanou ranvej

Komunikace řídící věže s piloty dotčeného stroje probíhala zcela standardně až do okamžiku, kdy letoun dosedl na přistávací dráhu. Poté došlo k prozatím nevyjasněnému kolapsu předního podvozku.

Detail předního poškozeného podvozku letadla Boeing B737-800 EI-DHH Zdroj: Aviation24.be

Stroj i přes závadu na předním podvozku dokončil přistávací manévr a zůstal stát u Exit Taxiway S5. V krátké době na dané místo dorazili jednotky hasičského sboru dublinského letiště a po zajištění místa vůči případnému požáru byl umožněn výstup cestujících z letadla do přistavených autobusů.

https://www.high-endrolex.com/2

Incident je vyšetřován Irským úřadem pro vyšetřování leteckých nehod (AAIU), avšak v době vydání této aktuality nebyl incident v jejich databázi zaveden.

Leave a Reply