Letecká společnost American Airlines oficiálně přivítala nový přírůstek do své flotily – Boeing 787-8 registrace N800AN. Společnost si letadlo převzala ve čtvrtek v továrně Boeingu v Everettu ve státě Washington a v pátek stroj dorazil do Dallasu/Fort Worthu.


Doug Parker, předseda American Airlines, při této příležitosti uvedl:

Zavázali jsme se poskytovat našim zákazníkům fantastický produkt, a proto pokračujeme v naší rozsáhlé obnově flotily v rámci programu, kdy investujeme více než 2 miliardy dolarů do zkvalitnění služeb pro zákazníky. 787 činí naši flotilu mladší a modernější, otevře možnosti pro nová spojení a tím umožní našim zákazníkům cestovat na místa, kam chtějí létat.

První Boeing 787 společnosti American Airlines

První Boeing 787 společnosti American Airlines

American si objednaly celkem 42 letadel Boeing 787 a mají opci na dalších 58 strojů. Prvních 42 letadel bude dodáno v obou variantách, jak v základní 787-8, tak 787-9, která je větší a má delší dolet. Svoji první 787 American plánují zařadit do komerčního provozu od druhého čtvrtletí, nejprve po dobu několika týdnů na tuzemských linkách a následně bude jeho provoz rozšířen i na zahraniční linky.
American mají dnes jednu z nejmladších flotil letadel v USA, když průměrný věk letadla dosahuje 12.3 roku. V roce 2015 však American plánují dodávky zhruba dvou nových letadel týdně, což znamená, že průměrné stáří flotily bude i nadále klesat a to vytvoří dobrý základ pro pokračující zkvalitňování produktu a služeb pro cestující.

Leave a Reply