Irská letecká společnost Ryanair potvrzuje příklon k nové obchodní strategii ohlášením své již 70. báze, kterou otevře v březnu 2015 v Kodani.
Na základně budou umisťována nová letadla, která dopravce obdrží právě začátkem (a následně v průběhu) roku 2015 a celkem zde dopravce uvažuje o bázování celkem čtyř letadel.

První linky, které budou z této báze provozovány, by měly směřovat do Londýna, Bergama a Varšavy. S tím, jak budou na bázi umísťována další letadla, se počet destinací rozroste o dalších deset, jejichž jména budou oznámena po novém roce. Tento krok je dalším potvrzením proměny, kterou tento dopravce v posledních dvou letech prochází, kdy společnost pokračuje s rozšiřováním nabídky svých letů z primárních letišť a tím se snaží oslovit novou klientelu a podpořit poptávku jak ze skupiny obchodních cestujících (business travellers), tak těch, kteří cestují v rámci svých volnočasových aktivit.

Čistě formálně je Kodaň z hlediska Ryanairu zcela nový trh, nicméně vzhledem k dlouhodobému působení na letišti Malmö je jasné, že fakticky se o zcela nový trh nejedná a snahou je získat klientelu, která odmítá cestovat na vzdálená letiště výměnou za levnější letenku (jakkoliv je vzdálenost mezi těmito letišti relativně díky mostu Øresund malá). Letadla společnosti, která tradičně používá typ Boeing 737-800, dle očekávání dopravce přepraví z této nové základny přibližně jeden milion cestujících ročně.

Ryanair zahájí provoz v Kodani 26. března 2015 spojením do Londýna – Lutonu dvakrát denně a denními lety do Bergama a Varšavy, na letiště Modlin. Zejména na lince do Londýna se Ryanair pouští do velmi ostrého konkurenčního boje. Přímo na trase bude sice soupeřit pouze se společností EasyJet, která na trase Kodaň – Luton začíná létat již příští týden, ale celkem je měsíčně mezi Kodaní a Londýnem dle dat od společnosti OAG v nabídce v průměru zhruba 200 000 sedaček!

Leave a Reply