První z významných leteckých dopravců se rozhodl zareagovat na již několik měsíců trvající pokles cen a přistoupil ke snížení palivových příplatků.

Pokles cen ropy totiž nabírá na obrátkách a cena březnových kontraktů, zejména po rozhodnutí Saudské Arábie z minulého týdne snížit vývozní ceny do Asie, se dostala na nejnižší hodnoty za posledních minimálně 14 let.

Od 26. 2. 2015 tak SIA Group, zahrnující letecké společnosti Singapore Airlines a Silk Air, snižuje palivové příplatky i přesto, že cena leteckého paliva zůstává i nadále rozhodující položkou v nákladové struktuře dopravců. Nové hodnoty palivových příplatků jsou uvedeny v tabulce a vztahují se na lety uvedených leteckých společností. Jedná se o snížení v rozmezí od 5.00 US dolarů do 83.00 US dolarů za proletěný sektor v závislosti na vzdálenosti a cestovní třídě.

Palivový příplatek v USD  
Sektory letů  První třída  Business třída Premium ekonomická a ekonomická
 Singapore – destinace v Jihovýchodní Asii 1 50 45 31
 Singapore – Evropa, Jižní Afrika 2  175 165  151
 Singapore – Amerika  235  225 215
 Evropa – Austrálie, Nový Zéland 3  265  250 229
 Ostatní 4 131 116 103

1) Zahrnuje i lety mezi Německem a Velkou Británií a mezi Spojenými Arabskými Emiráty a Saudskou Arábií
2) Zahrnuje i lety mezi Severní Amerikou a Hong Kongem, Soulem, Tokyjem, Frankfurtem a Moskvou a lety z Barcelovy do Sao Paula
3) Platí pouze u transferových letů přes Singapore (tj. přerušení cesty v SIN není možné)
4) Zahrnuje lety mezi Singapurem a Austrálií, Novým Zélandem, Čínou, Japonskem, Koreou, Hing Kongem, Taiwanem, Indií, Bangladéší, Maledivy, Srí Lankou, Saudskou Arábií a Spojenými Arabskými Emiráty

Leave a Reply