16. prosince 2014 byla pro provoz uzavřena stanice metra London bridge v Londýně. Podle denníku The Telegraph bylo aktivováno jedno z čidel požáru.


Správce londýnské hromadné dopravy, Transport for London varoval cestující, aby pro své cesty zvolili raději jiné linky metra. Cestující, kteří se nacházeli v prostorách stanice metra London byli evakuováni.
Podle vyjádření mluvčího hasičů se jednalo pouze o požár malého rozsahu, který se nacházel v podzemních, obslužných prostorách stanice London bridge a nijak nezasáhl do provozních prostor stanice.
Aktualizováno: Pro běžný provoz byla stanice otevřena 16.12.2014 v 1140 GMT, dle hasičů nebyly zaznamenány žádné škody na provozním zařízení.
Zde si dovolíme podotknout, že londýnská veřejnost je mimořádně citlivá na jakoukoliv zmínku o požáru v metru – mají totiž stále v živé paměti požár stanice metra King’s Cross 18. listopadu roku 1987, při němž tragicky zahynulo 31 osob a více, jak 100 jich bylo zraněno. Tehdejší požár vznikl díky nečistotám, jež se usazovaly po dlouhou dobu mezi ostěním eskalátoru, jež se vznítily od nedopalku cigarety (tehdy se smělo v prostorách londýnského metra kouřit).
Přiložené video z kanálu Youtube je dokumentem ze série “Vteřiny před katastrofou”, v němž je tragédie z King’s Cross zmapována. Video obsahuje čínské titulky, během dnešního večera se pokusíme ověřit a sdílet anglickou verzi z televizního kanálu Channel 5.

Leave a Reply