Železniční spojení na pražské letiště V.Havla lze popsat, jako nekonečný příběh. Je v plánu, mluví se o něm, ale nikdo neví kdy a jak bude uvedeno v realitu.


A jakkoliv nemáme důvod k jásotu, lze říci, že “Studie proveditelnosti”, kterou uvolnila SŽDC (Správa železniční a dopravní cesty) je krokem směrem k budoucnosti. Avšak stále nikdo z nás netuší, kdy se sen o cestě vlakem na letiště Praha stane realitou – a nikoliv jen “mokrým snem” mnoha cestujících.
 

Uvažované železniční spojení je primárně směřováno jako hlavní dopravní spojení mezi středočeským Kladnem a centrem Prahy. Součástí tohoto železničního spojení pak může být odbočka na letiště Václava Havla Praha, při čemž velké diskuse stále vyvolává případné trasování železničního tělesa. Chronickými “stěžovateli” jsou v tomto případě městské části Praha 7 a Praha 6, z nichž každá si nárokuje své představy a svá provedení. Právě díky nekompromisním postojům obou zmíněných pražských částí došlo od roku 2006 již k několika projektovým změnám a jsou to právě ony městské části, kterým by měla ve volbách cestující veřejnost “poděkovat” za jejich politicky profesionální práci.
I přes zmíněné patálie s prosazováním trasy železničního spojení Vám video, publikované SŽDC, doporučujeme ke shlédnutí.

Leave a Reply