Tragická nehoda vozu pro svoz komunálního odpadu, který najel do davu lidí v centru skotského Glasgow včera odpoledne, vystavila první účet: šest osob zemřelo přímo na místě nehody, nejméně osm dalších osob je vážně zraněno.


Nehoda se stala ve velmi exponovaném čase předvánočních nákupů, přímo v centru Glasgow. Zatím z neznámých důvodů se popelářský vůz stal neovladatelným, vjel do davu lidí v prostoru Náměstí Jiřího a následně narazil do budovy hotelu Millenuim.
Svědci na místě nehody následně policii vypověděli, že řidič vozu se během jízdy sesunul ze sedadla řidiče – což policii vede k předběžné domněnce, že příčinou nehody může být řidičův zdravotní kolaps.

Nehoda komunálního vozu

Nehoda popelážskévo vozu v Glasgow, 22.12.2014. Zdroj Daily Mail, autor Getty Images

Jeden ze svědků z místa tragédie, Melanie Greg, pro policii uvedla, že:

…ten vůz byl neovladatelný. Přejel přes chodník a najel do davu. Bylo to hrozné, rozrážel lidi, jak kuželky. Myslím, že jsem viděla v místě té nehody i dětský kočárek, ale nevím, co se s ním stalo…

Pro Glasgow je včerejší nehoda připomenutím jiné tragické nehody, která se stala před dvanácti měsíci, kdy policejní helikoptéra spadla na taneční klub Clutha Vaults, kde následkem oné nehody zemřelo 10 lidí a dalších 32 bylo zraněno.

Leave a Reply