V roce 2015 se cestující veřejnost v Ústeckém kraji dočká dvou zlepšení.


Prvním zlepšením  veřejné hromadné dopravy je hlubší integrace jízdních dokladů v rámci severočeského IDS. Druhým pak částečná obnova dopravní techniky.
Hlubší integrace jízdních dokladů do integrovaného dopravního systému bude znamenat, že cestující bude mít možnost použít pouze jeden cestovní doklad a to v rámci celého kraje, bez ohledu na dopravce. Pro cestující to znamená zásadní zlepšení a zjednodušení cestování. Velmi vítanou novinkou budou časové tarify – celodenní, týdenní a měsíční a čtvrtletní časový kupon.
Druhým zlepšením je částečná obnova vozového parku. Rokem 2014 uplynula doba vysoutěžených smluv z roku 2006 a z výběrového řízení vzešli noví dopravci, kteří se zavázali splnit podmínky krajského úřadu v plné výši. V reálu to znamená, že od ledna 2015 začne postupná výměna různorodé dopravní techniky, konkrétně autobusů různých značek, za modernější vozy s částečným nízkopodlažním uspořádáním: nízkopodlažní vozy Mercedes Benz Citaro LE (Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov a Most), a Iveco Crossway LE na Šluknovsku.
iveco-irisbus-crossway-le

Leave a Reply