Britská Národní centrála pro vyšetřování závažných kriminálních činů (SFO – Serious Fraud Office) zveřejnila včera tiskovou správu, podle níž byl zatčen a k výslechu předveden majitel obchodní společnosti AOG Technics Ltd.

Společnost AOG Technics Ltd., jež vznikla v roce 2015, se dle výpisu z britského obchodního rejstříku zabývala prodejem blíže nespecifikovaného zboží. Podle SFO se uvedená společnost zabývala dodávkami náhradních dílů pro letecké motory CF56 a CF6 (běžně známé označení je CFM56 a CFM6 – pozn. autora) výrobce CFM, přičemž některé z takto prodaných náhradních dílů mohly skončit i u renomovaných dopravců.

Podle SFO byly neschválené náhradní díly dodávány zejména servisním organizacím, jež zajišťují opravy dopravní techniky. V souvislosti s vyšetřováním bylo již dříve v tomto roce vydáno varování ze strany CAA (Civil Aviation Authority – Úřad pro dohled nad civilním letectvím ve Spojeném království) a FAA (Federal Aviation Authority – Úřad pro letectví v USA) v němž byli dopravci varováni před takovými náhradními díly, jež se objevily na trhu a zároveň došlo i k uzemnění (nařízení k odstavení dopravní techniky) v několika případech jak v UK tak i v USA.

Leave a Reply