Kanadská produkční společnost Cineflix zveřejnila nový díl ze série dokumentárních filmů Mayday – air crash investigation s názvem “Co se stalo na letu MH370”.
Tento díl vám přinášíme s jednodenním zpožděním a v původním znění.
Dokument sám o sobě samozřejmě nedává jasnou odpověď na příčinu zmizení dopravního letadla Boeing B777 na letu MH370, avšak naznačuje tři možné scénáře, jež jsou nejpravděpodobnější, a zároveň velmi nenásilným způsobem naznačuje, ke které z verzí se přiklánějí odborníci, jež pro dokument jednotlivé možné události komentují.
Již v jednom z předchozích článků jsme naznačili šest možných příčin, které by mohly zapříčinit nehodu letadla Boeing B777. Pokud dokumentární film, náš předchozí a dnešní článek spojíme do přímé souvislosti, zjistíme, že se spolu s odborníky přikláníme k jedné z variant: úmyslný čin jednoho z pilotů letadla. Stejně, jako v prvním článku i dnes podotýkáme, že neexistuje důkaz, který by naši domněnku jakkoliv potvrzoval. Ovšem ze všech variant, jež můžeme vzít v úvahu, je tento jediným, který by mohl dávat smysl – elektronické komunikační systémy musely být vypnuty ručně; směr letu nemohl být proveden autopilotem, neboť automatický navigační systém byl v průběhu letu nastaven na jiný směr a nakonec data ze satelitního systému Imarsat jasně ukazují, že letadlo pokračovalo v letu ještě dalších sedm hodin poté, co s ním byl ztracen rádiový i radarový kontakt.
Nic méně, bez ohledu na naše spekulativní závěry je zcela jasné, že zmizení letadla Boeing B777 na letu MH370 je zatím velkou, černou skvrnou na mapě letecké osobní dopravy. Protože dokud nebude nalezen vrak letadla a dokud nebudou nalezeny zapisovače letových údajů, bude existovat pouze prostor pro spekulace a domněnky. A to je stav, který rozhodně nikoho nemůže těšit.
Samozřejmě, že tento případ vedeme i nadále v naší pozornosti a o případných dalších zjištěních budeme naše čtenáře informovat.

Leave a Reply