Londýn je již po léta oblíbenou předvánoční nákupní destinací. Letos tomu není jinak – zejména díky kurzu britské měny, libry šterlinků.


A právě cestujícím, kteří se chystají na předvánoční nákupy do britské metropole, je určena dnešní krátká aktualita – a není nijak pozitivní. Zaměstnanci dopravce Southern (patří do skupiny Govia Thameslink), se v rámci svého svého boje s vedením společnosti rozhodli vyhlásit sérii stávek, které velmi zásadním způsobem naruší komfort cestování mezi oblíbeným letištěm Londýn – Gatwick a centrem metropole. Jaký je tedy “rozvrh” oněch stávek?

První stávka je vyhlášena na období mezi 6. a 8. prosincem, druhá se uskuteční v době mezi 22. a 24. prosincem, a konečně třetí avizovaná stávka proběhne v době od 31. prosince 2016 do 2. ledna roku 2017.

dorset-airport-transfers
Aby byla dnešní aktualita férová a objektivní, je nutno podotknout, že vedení společnosti Govia Thameslink se snaží dosáhnout jakékoliv přijatelné dohody, která by redukovala negativní dopad na předvánoční, vánoční a novoroční železniční dopravu – což se pravděpodobně nepovede, neboť zaměstnanci, sdružení v odborové organizaci RMT, si stávkovou činnost doslova zamilovali a soudě dle jejich počínání se jí nehodlají jen tak vzdát.
Pro cestující je však podstatné, že v daných dnech může být zcela zásadně narušena možnost přepravy mezi letištěm Londýn – Gatwick a centrem Londýna, proto by všichni cestující měli věnovat dostatek času na přípravu svého cestovního itineráře a v předstihu zvloit alternativní dopravní řešení.
O vývoji situace Vás budu informovat na twitteru.

Počet Komentářů: 2

Leave a Reply